Siyah Elbise Kombinleri

Konu Moda 94

Siyah Elbise Kombinleri

Şık olmak her kadının isteklerinden biridir ve şık bir kadının olmazsa olmaz parçalarından biri de diyah elbiselerdir. Asilliğin sembolü olan siyah elbise kadınların kurtarıcı kıyafetlerinden biri olmaktadır. Gardropun en belirgin parçalarından biri olması gerekir. Siyah bir elbiseyle kombin yapmak aslında sanıldığı gibi zor değildir. Uyumlu bir renktir. Özellikle elbiseler tek parça olduğu için kombin yapmak oldukça kolaydır.  Günlük sokak stilinde, işte ve özel günlerde tereddütsüz çok rahat kullanılacak parçalardan biridir. Elbise dendiğinde oldukça farklı tarzlar akla gelir. Dar, bol, kısa, uzun, asimetrik kesim birçok modeli vardır. Vücuda göre ya da kendi zevkinize göre oldukça fazla seçenek vardır. 

Kombin Parçaları

  1. Ayakkabı: Ayakkabı tercih ederken elbisenin tarzına uygun seçilmelidir. Günlük bir siyah elbise ise ona uygun babet ya da spor ayakkabı tercih edilebilir. Seçtiğiniz elbise eğer özel bir akşam için ise klasik kesim ayakkabılar tercih edilmelidir. Stiletto veya kısa topuklu ayakkabılar olabilir.
  2. Takı:Siyah bir elbiseye en güzel gidecek takı taşlı beyaz kolyeler, bileklikler ve küpelerdir. Özel akşamlarda en çok tercih edilenlerden biridir. Günlük sokak stilinde ise büyük küpeler uzun kolyeler ve büyük bileklikler ile kombin yapılabilir.
  3. Çanta:Seçilen siyah elbisenin nerede giyileceğine bağlı olarak çanta tercih edebilirsiniz. Günlük kombinlerde deri sırt çantası, çapraz çantalar tercih edilirken, özel günlerde daha çok clucht çantalar tercih edilmektedir.

Siyah Elbise Kombin Önerileri

  1. Etek boyunu  gidilecek yere göre seçmelisiniz. Özel gecelerde mini siyah elbiseler, günlük sokak stillerinde ise diz hizasında, midi ve uzun boy tercih edilir.
  2. Eğer mini boy siyah bir elbise seçtiyseniz nude tonlardan ayakkabı kullanmalısınız. Nude tonlarda ayakkabı ten rengine uyumlu olduğu için sizi daha uzun gösterecektir. Yine ten rengine uyumlu clutch çanta tercih edilebilir.
  3. Uzun boya sahipseniz siyah elbiselerin altına bootie botlar tercih edebilirsiniz. Özellikle toprak tonları harika bir kombin yapmanızı sağlayacaktır. Çanta tercihi ise büyük boy yine toprak tonlarında seçilebilir.
  4. Siyah elbisenin romantik bir görünümü var ise özellikle dantel tarzında etek uçarında, kol kısımlarında ve boyun kısmında ona göre ayakkabı tercihi yapmalısınız. Stiletto ayakkabı hem romantikliği pekiştirecek hem de şıklığınıza şıklık katacaktır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved to KonuModa.Com